O nás

Ahoj! Vítáme Vás na našich stránkách.
Jsme dcera s mamkou, Veronika a Vlaďka. S focením jsme začaly ve volných chvílích před pár lety a moc nás to baví. Milujeme zvířata v jejich přirozeném prostředí, a proto nejraději fotíme wildlife. Rády však navštívíme i zoo a obory. Fotíme především u nás v Bílých Karpatech, kde je krásná fauna i flóra.

Veronika Šuráňová
VeronikaJsem absolventkou magisterského dvouoborového studia výtvarné výchovy a přírodopisu s environmentální výchovou na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Tvořit mě baví již od dětství, ve kterém jsem měla spoustu zájmů.

Ze všeho nejraději mám nyní olejomalbu a malbu akrylem na plátna, veškerou tvorbu a samozřejmě fotografování zvířat ve volné přírodě.

Vždy jsem si přála zrcadlovku, a tak jsem si před x lety za peníze z brigády pořídila mou první - Canon EOS 600D. Nyní mám Canon EOS 6D Mark II.

Mým prvním největším zážitkem pro mě bylo focení v Rakouských Alpách, kde jsem si kromě krásné přírody nafotila v terénu kamzíka horského, což bylo něco nezapomenutelného.

Vlaďka Šuráňová
VladkaK focení jsem se dostala díky mé dceři v nejtěžších chvílích mého života a zcela jsem mu podlehla. Společně s mou rodinou je to můj největší hnací motor. Při toulkách přírodou vnímám věci, které jsem dříve až tak neviděla a jsem jimi fascinována. A pokud se mi podaří cokoliv zachytit aspoň trošku obstojně okem fotoaparátu, jsem nadšená. Nejraději fotím a pozoruji zvěř a ptáky, v létě i makro.

Zpočátku jsem fotila Canonem EOS 600D a nyní v dubnu jsem si pořídila můj vysněný foťák Canon EOS 7D Mark ll. Zároveň jsem začala s focením do RAWU a úpravou fotek ve Photoshopu, profík ze mě ale nejspíš nikdy nebude. I když vlastníme i stativ, většinou fotím z ruky. Mám ráda volnost pohybu.

Mým snem je navštívit ostrovy Helgoland a Dune, dravce v Polsku, nějakou exotiku a mnoho dalších míst, zúčastnit se různých workshopů, ale můj zdravotní stav to bohužel nedovoluje. Moc ráda se dívám na fotky jiných autorů, kteří to štěstí mají, a jejich prostřednictvím se na tyto místa dostávám. A představuji si, jaká to musí být nádhera takové focení zažít. Naštěstí je ale i u nás stále co fotit a objevovat, vždy mě něco nového překvapí. Dále toužím po nějakém světelnějším teleobjektivu, ale to je drahá záležitost.

Zároveň chci moc poděkovat mému manželovi, který mě v této činnosti podporuje, při focení mě doprovází a je mi nápomocen.

Společné objektivy:

  • Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD
  • Canon EF 100mm f/2.8 USM
  • Canon EF 400mm f/5.6 USM
  • Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di ll VC LD Aspherical

Děkujeme Vám za návštěvu a doufáme, že se Vám alespoň některé naše fotografie budou líbit.
Pokud budete mít zájem, můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu: ahoj@fotovv.cz.